Bet Orten

Galerie Fasada - Nadeje

Black Madona
2021

Tvorba fotografky Bet Orten osciluje na pomezí mnoha fotografických žánrů. Její fotografie působí jako poetické obrazy či výjevy ze známých příběhů, možná ale nikdy nenapsaných, nebo naopak psaných již od pravdávna a vinoucí se jak Ariadnina nit tvorbou energické autorky a ženy. Škatulky jí nebyly nikdy blízké, fotografii vnímá, jako prostředek k vyjadřování vnitřního vidění, jako klíč k sobě, životu a světu.

Své zkušenosti a praxi sbírala převážně v zahraničí. 

Žila v New Yorku, kde mimo jiné pracovala jako asistentka v týmu slavného amerického fotografa Stevena Kleina. V mladém věku pak cestovala po Mexiku, Kanadě či Srí-Lance. Studium fotografie završila magisterským titulem v oboru módní fotografie na University of Arts London / London College of Fashion. Je laureátkou ceny Czech Grand Design 2012 v kategorii fotograf roku. V roce 2017 absolvovala rezidenční pobyt v Austrálii, daleko od velkých měst a svůj pobyt po návratu reflektovala autorskou výstavou „Až budu velká“ (2017).

Aktuálně žije v Praze a s partnerem sochařem Matějem Hájkem založila multi-oborové kreativní studio S K U L L. Vychovávají spolu dvě děti. 

www.betorten.com


Výstava: Naděje